Subscribe to RSS Feed

Ma tulin tulevikust teile külla!

on August 27th, 2009 by Merike

Appi armas ristiraffas – ma kuulen! MA KUULEN! MA KUU-UUU-UULEN!
Mis tähendab, et ma olen kogu oma täies ilus tagasi. Hoidke alt, ma KUULEN teid (ja loen muidugi teie kõige salajasemaid mõtteid).

Täna 27. augustil 2009 oli mu uue elu esimene päev, kogu mu elu teine sünnipäev. Kell üks päeval lülitati mu protsessor ja implantaat Tartus TÜ kõrvakliinikumis sisse. Tähtsad kohvrid ja nupud oli programmeerija Piret Zimmeri ja dr Katrin Kruustüki käes.

Nupulevajutusele järgnes “plahvatus” – ma hakkasin lihtsalt kuulma. Kuulma paremini kui ma viimased aastad kuuldeaparaadiga kuulsin.
Kuulmine oli taas loomulik ja kerge, kuigi vähe ka naljakas. Mina rääkisin algul Potsataja häälega, programmeerija krokodill Gena omaga ja doktor rääkis pesuehtsa tulnuka toonil.
Aga mul on imeline aju (siinkohal naeratan ma laia naeratust) ja juba tunnike hiljem rääkisin ise ja tohtrid ning mu lapsed kui inimesed. Tõsi, kõik hääled, mis mu vasak implanteeritud (ja enne seda oma 7 aastat kurdina püsinud) kõrv kuulma hakkas, on arvutihelid. Mugavad ja ilusad, aga mitte tavapärased – minu helid on pärit kui Diablo arvutimängust, kus kangelane kõnnib ja räägib maaaluses kivilabürindis. Või kui astronaut tühjas metallist kosmosejaamas.
Aga need helid ei ole ebameeldivad ega ärritavad. Uudsed ja ägedad. Otsekui tulevikust.

Ja muide. Minu protsessor seal kõrva taga on sama äge kui Ferrari või Porche – must ja stiiline ning kadestamisväärselt äge. Varsti tahavad ka kõik kuuljad selliseid.

Homseni! Siis ilmuvad siia ka uued videod ja minu ulmeliste helide kirjeldused.

Tags: , , , , | Posted in Arvamus, Hr. Meniere

2 Responses to “Ma tulin tulevikust teile külla!”

  1. Heinar
    August 28th, 2009 at 19:37

    Palju õnne selle toreda sündmuse puhul! Teenelise vaegkuuljana mõistan eriti hästi, kui palju see elukvaliteeti parandab. Soovin edasiseks kõike head!

  2. Äli
    August 31st, 2009 at 02:24

    Palju õnne ja avastamisrõõmu !!

Leave a Reply